top of page
Gabriela Grundová

Můj příběh

Miluju život v radosti, v pohodě a všechny zkušenosti se snažím vnímat jako dary, díky kterým můžu jít dál, časem se jim zasmát a jednou za ně být i vděčná.

DOBRÁ MANŽELKA

Nicméně ještě před pár lety jsem žila život „Good Wife“ konající maximum pro blaho rodiny, poskytující veškerý možný servis a mající pochopení pro všechno a

pro všechny.

 

Na jedné straně úžasný život v hojnosti, na druhé straně život bez přátel, bez koníčků, ale v přesvědčení, že takto je to to nejlepší, co mohu pro sebe a svou rodinu udělat. Koncem této životní etapy jsem se cítila unavená, bez nálady a s pocitem, že na všechno jsem sama a že všechno, co dělám, je pro ostatní  samozřejmost.

PÁD

Z letargie mne jednoho dne vytrhl cizí muž. Stál za brankou a ptal se mě, jestli vím, kde mám manžela. Nemusel už říct nic víc, ženská intuice má sílu a já cítila, že nebude cesty zpátky, že buď ona nebo já. A tak praskla bublina, ve které jsem dvacet let žila, a začal volný pád do pověstného prachu a popela ... Cestou dolů se bortily všechny dosavadní jistoty a opěrné pilíře...

 

Ti jediní, kdo byli ochotní sestoupit alespoň na chvíli dolů za mnou, byli mé děti, moji rodiče a opravdoví přátelé... Půl roku jsem bojovala, ztratila dvanáct kilo živé váhy, abych ve finále po dvaceti letech přišla o svůj velký životní sen … celistvou a šťastnou rodinu.

Návrat na hladinu byl plný odhodlání, střídán deziluzí, špatnými odbočkami i slepými uličkami, ale jedno jsem věděla jistě .., byl to můj nový velký sen...

Už nikdy si takhle v životě, s prominutím, "nenabít hubu".

ZPÁTKY DO ŽIVOTA

Prošla jsem řadou sebepoznávacích technik a vytahala ze skříní tolik "kostlivců", kolik jen bylo možné. Začínala jsem klasickým sezením u psychoterapeuta, abych se přes práci s energiemi dostala k čakrám, reiki a všechno do sebe definitivně zapadlo, když jsem objevila konkurs na studenty Školy koučů Lenky Černé. Absolvovala jsem koučovací výcvik i individuální lekce s koučkou Hankou Adamíkovou.

 

Na práci s emocemi a emočními rovnicemi jsem zase o kus víc pochopila, proč se mi v životě staly věci, které tak moc bolely, Konečně jsem rozmotala klubko příběhu a našla zákonitosti, které mi do života přinášely stále stejné situace a stále stejné "chyby".

 

Najednou jsem ale taky pochopila, proč si ke mně všichni odjakživa chodí pro rady, a tak jsem se rozhodla profesionalizovat svoje letité dovednosti, zkombinovat je se svou dlouhodobou pedagogickou praxí a vytěženými životními zkušenostmi, abych mohla svým dospělým i dětským klientům poskytnout maximální péči a pochopení.

NOVÁ CESTA

Jako koučka dnes pracuji se svými klienty na vztahových a pracovních záležitostech, ukazuji jim cestu z neřešených a zacyklených životních situací, hledáme zdroje životního stresu, rozpouštíme staré nevyhovující návyky, aby byly nahrazeny novými, které vedou do klidu a životní pohody.

Díky své původní pedagogické profesi a kineziologickému výcviku Three in One Concept, pomáhám také dětem s odstraňováním různých těžkostí, které jim komplikují školní, potažmo i osobní spokojenost.

 

Děkuji, že můžu.

9.jpg

A co víc...?

“Já jsem já. Tedy jediná koho opravdu znám a
s kým mohu měřit síly. Sobecké? Ne, pravdivé.

Neboť nikdo jiný se místo mne nikdy nesmál, nikdo jiný neplakal moje slzy, nikdo jiný si nerozbil moji hubu a nikdo jiný neví, jak úžasně se mně tančí v mých botách.

Vím to zase jenom já:-)


A čím lépe známe sebe, tím lépe vnímáme druhé a o to lepším partnerem jim můžeme 
v jakémkoliv ohledu být.
Samozřejmě budou-li 
o to stát."
S láskou, 
Gábi

62.jpg

Co mě ještě v životě obohatilo a co mě baví

  • moje děti - jejich smysl pro humor, nadhled a empatie jsou pro mne osvěžením a inspirací; tím, co činí a konají, mi odrážejí moje vlastní klady a "zápory", má životní témata

  • moji blízcí - podporují mne, ať kamkoliv se vydám, byť možná v duchu kroutí hlavou, co to zase vyvádím :-) 

  • moji přátelé - díkybohu mě mají stále v seznamu kontaktů a já je!

  • můj pes - nikdy není namíchnutej :-)

  • rozvod - dostala jsem od života druhou šanci, děkuji

  • proces učení a učení se - ráda se učím a ráda "učím" druhé

  • knihy - provázejí mne od dětství jako přátelé, kteří jsou vždycky připravení zvednout mi náladu a ukázat svět z jiného úhlu - Díky, pane Saturnine!

  • psaní - na jakékoliv téma, které mne zaujme, pak mizí prostor i čas, psaní dopisů a vánočních přání, psaní básní, když emoce potřebují ven a běh nezabírá ...

  • krása, elegance, soulad - v jakékoliv podobě - obraz, hudba, literatura, móda, design, architektura, ... typická Váha!

  • tanec, lyže, turistika, vlastně jakýkoliv sport od chvíle, co jsem pochopila, že zlověstně vypadající dvojka z TV v 6. ročníku neznamená, že jsem pro sport odepsaná a že sport je hlavně o radosti nikoliv o výkonech... ale tak je to i v životě, že ?

bottom of page